Z sercem

Dostrzec człowieka w człowieku – coroczna akcja SP67 dla bezdomnych

DOSTRZEC CZŁOWIEKA W CZŁOWIEKU – pod takim hasłem przebiegła kolejna już, coroczna akcja Szkoły Podstawowej nr 67 w Poznaniu przy wsparciu Komisariatu Policji Poznań-Północ dla osób bezdomnych.

NIE PYTAJ NA CO ZASŁUGUJĄ, ALE CZEGO POTRZEBUJĄ. Te słowa Św. Wincentego a Paulo towarzyszą nam w myślach dzisiejszego poranka. To dziś odbyła się coroczna akcja dla Bezdomnych, dla których młodzież naszej szkoły oraz rodzice zebrali żywność oraz słodkości dla nich. Rzeczywiście, kiedy chcemy sprawić komuś radość i prezent, może pojawiać się w naszej głowie pytanie, czy ta osoba na to zasługuje. Tym bardziej myśląc o bezdomnych. Przecież to ich wybór, taką drogę wybrali i może wcale nie zasłużyli sobie na takie dobro. Może nie. A jednak warto spojrzeć od drugiej strony i zapytać, czego potrzebują. To pytanie dobrze postawione odsłania i pokazuje godność drugiego człowieka.

Od kilku lat wraz z Policją organizator akcji Pan Jakub Pilarski udaje się do bezdomnych w okresie przedświątecznym. Pierwsza akcja organizowana pięć lat temu była wyłącznie oparta o zbiórkę żywności. Zeszłoroczna została poszerzona o termosy z gorącą herbatą. W tym roku, dzięki otwartości serc i życzliwości rodziców, udało się nie tylko zebrać żywność, ale także otrzymaliśmy śpiwory, termosy, zakupiliśmy z datków pieniężnych nowe czapki oraz świeże chleby. We wczesnych godzinach porannych dwoje nauczycieli udało się z Policją do bezdomnych w dzielnicy Poznań-Piątkowo. Są oni wyłącznie przedłużeniem rąk rodziców i dobrodziejów. Poznań jest piękny, ale jego peryferie, a czasem nawet centrum osiedli, jeszcze piękniejsze. Tam dotyka się prawdziwego człowieczeństwa, niczym nie zatrutego, nie przysłoniętego maskami zakładanymi co dzień, będącego prostotą.

Boże Narodzenie już się dokonało, w nas, w naszych uczniach, którym o tym opowiadamy oraz rodzicach, którzy bardzo nas wsparli, za co z serca dziękujemy w imieniu organizatorów, Policji oraz samych bezdomnych, którzy wyrazili ogromną wdzięczność i pozdrawiają całą społeczność SP67.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *