Wiadomości

Kandydaci do Rady Osiedla Piątkowo – Nr 23 – Aleksander Kozłowski

Zapraszamy Państwa do poznania kandydata do Rady Osiedla – Aleksandra Kozłowskiego. Na karcie wyborczej znajduje się na miejscu 23.

Imię: Aleksander

Nazwisko: Kozłowski

Zawód: informatyk

C:\Users\Aleksander\Pictures\My\Untitled-14.jpg

Startuję w wyborach do Rady Osiedla, ponieważ… chcę wykorzystać doświadczenie z samorządu spółdzielni mieszkaniowej w działaniach miasta na terenie dużej części PSM. Spółdzielca z Piątkowa to Poznaniak, a PSM to część miasta Poznań.

Piątkowo kojarzy mi się z…. moim miejscem rodzinnym. To mój azyl, moje miejsce pracy i odpoczynku. Całe życie mieszkam w Poznaniu, a na Piątkowie już 27 lat.

Na Piątkowie przeszkadza mi….brak infrastruktury miejskiej. Ale to efekt istnienia wielkich spółdzielni mieszkaniowych, popularnie zwanych sypialniami i problemy współistnienia miasta na terenie spółdzielni mieszkaniowych.

Na Piątkowie brakuje mi najbardziej… miejsc, których dużo jest w centrum Poznania: kafejek, klubów, miejsc gdzie można się spotkać ze znajomymi.

Na Piątkowie podoba mi się… chyba trudno o podobanie. To współczesne miejskie blokowisko, gdzie widać upływ czasu i pogarszającą się jakość otoczenia. Mamy sensownie skonstruowane osiedle Chrobrego, czy Sobieskiego, z przestrzeniami i zielenią i zagęszczone do maksimum nowe osiedle Batorego, gdzie trudno przejść.

Gdy zostanę radnym, to w pierwszej kolejności zajmę się… infrastrukturą – chodniki i ścieżki rowerowe. Większość jeździ samochodami lub MPK, a po miejskich chodnikach przy miejskich ulicach, chodzić bezpiecznie się nie da.

Moim ulubionym miejscem na Piątkowie jest… moje osiedle, teren parku który nazywam „pod napięciem”.

Moją ulubioną restauracją/barem na Piątkowie jest… Szczaw i Mirabelki

Na Piątkowie lubię robić zakupy w… Lidlu.

Gdybym nie mieszkał na Piątkowie, to mieszkałabym w/na… nie wiem. Było, minęło. Byłem namawiany – nigdy nie doszło do próby zmiany. Dziś jedynie myślę, pod wpływem żony, o ”zejściu na ziemię”, czyli zamieszkaniu na niższej kondygnacji lub w budynku z windą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *