Kultura

Książka dla seniora – także w filii Biblioteki Raczyńskich na os. Bolesława Chrobrego 120

Wspaniała wiadomość dla wszystkich seniorów, którzy kochają książki, ale siły nie pozwalają im dotrzeć do biblioteki.

Usługa oferowana przez Bibliotekę Raczyńskich przeznaczona jest dla Seniorów 60+ mieszkających na terenie miasta Poznania, którzy z racji stanu zdrowia nie mogą sami dotrzeć do biblioteki.

Dzięki temu pilotażowemu projektowi objęci programem czytelnicy – do tej pory pozbawieni dostępu do zbiorów bibliotecznych – mogą wypożyczać książki, audiobooki, filmy (wg Regulaminu korzystania ze zbiorów i usług BR – jednorazowo każdy czytelnik może wypożyczyć maksymalnie 6 książek i 2 audiobooki na 30 dni oraz 2 filmy na 14 dni. Do zapisu niezbędny jest dokument tożsamości).

Seniorzy chcący skorzystać z usługi mogą składać zamówienia telefonicznie, dzwoniąc do Biura Poznań Kontakt tel. 61-646-33-44, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00. Pracownicy Biura przyjmując zgłoszenie zapiszą je w odpowiednim formularzu, zawierającym dane niezbędne do identyfikacji czytelnika wraz z informacją o preferencjach czytelniczych lub konkretnych zmówionych tytułach.

Biuro przyporządkuje zgłoszenie czytelnika wg adresu realizacji usługi do konkretnej, najbliższej wskazanemu adresowi placówki, która objęta jest programem.
W programie uczestniczą 4 Filie rejonowe Biblioteki Raczyńskich:

·   Filia 2,  os. Oświecenia 59

·   Filia 12/46, ul. Arciszewskiego 27

·   Filia 14, os. Bolesława Chrobrego 120

·    Filia Wildecka, ul. Robocza 4a.

 Wybrani pracownicy 4 filii rejonowych, odpowiedzialnych za realizację usługi, przygotują zbiory kierując się wytycznymi zawartymi w zgłoszeniach. Bibliotekarze, wyposażeni w identyfikatory ze zdjęciem, będą odwiedzali czytelników raz w tygodniu – w poniedziałki,  w  godzinach od 11.30 do 14.30.  Chęć zwrotu książek, czytelnicy  będą zgłaszać w ten sam sposób.

Źródło informacji: Biblioteka Raczyńskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *