Z sercem

Niebieski marsz dla każdego dziecka na poznańskim Piątkowie

W środę, 20 listopada 2019 r., w związku z 30 rocznicą uchwalenia Konwencji O Prawach Dziecka, na całym świecie wiele szkół, samorządów, firm i stowarzyszeń organizuje marsze upamiętniające to wydarzenie oraz przypominające, że dzieci też mają prawa, które w wielu miejscach na świecie są łamane.

Do obchodów Dnia Praw Dziecka włączyła się również aktywnie Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Jacka Kuronia, mieszcząca się na os. Stefana Batorego 101 w Poznaniu. Uczniowie i nauczyciele tej szkoły przeszli w niebieskim marszu ulicami Piątkowa. Pochód był tylko jednym z wielu akcentów świętowania tego dnia. Wcześniej bowiem uczniowie mieli okazję wziąć udział w licznych zajęciach, prowadzonych przez wolontariuszy szkolnego koła wolontariackiego „Klub Humanitarny”. Dzięki nim nawet ci najmłodsi mogli dowiedzieć się wiele o tym, jakie mają prawa i co robić, gdy te prawa są łamane.

Sam marsz odbył się pod hasłem #dlakażdegodziecka i wzbudzał wielkie zainteresowanie mieszkańców Piątkowa. Wielu uczniów podkreślało, że maszerują nie tylko dla siebie, ale także w imieniu tych dzieci, które nie mogą tego zrobić, właśnie ze względu na to, że w ich krajach prawa dziecka nie są przestrzegane.

Szkoła Podstawowa nr 67 im. Jacka Kuronia należy do Klubu Szkół UNICEF. Jak zapewnia opiekunka Klubu Humanitarnego tej placówki, Katarzyna Cieślak, jest to ogromne wyróżnienie dla szkoły, docenienie jej licznych działań charytatywnych, a zarazem – wielka odpowiedzialność i zachęta do dalszej, ciężkiej pracy na rzecz innych, zarówno tych, którzy potrzebują pomocy tuż obok nas, jak i tych, którzy potrzebują tej pomocy w najdalszych zakątkach świata.

Dyrekcja oraz Organizatorzy marszu bardzo dziękują policjantom z komisariatu Poznań – Północ za zabezpieczenie przemarszu dzieci.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *