Z sercem

Pewne rzeczy pozostają niezmienne – tak jak pomoc bezdomnym z Piątkowa

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 67 na os. Batorego po raz kolejny udowodnili, że jeśli chce się pomagać, to zawsze znajdzie się sposób. Nie przeszkodzi w tym nawet pandemia i edukacja zdalna.

Mimo edukacji zdalnej, społeczność Szkoły Podstawowej nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Jacka Kuronia na os. Stefana Batorego, po raz kolejny włączyła się w pomoc osobom bezdomnych z Piątkowa. 21.12.2020 r. przedstawiciele szkoły przy wsparciu policjantek i policjantów z Komisariatu Policji Poznań – Północ w ramach akcji „Dostrzec człowieka w człowieku”, przekazali potrzebującym żywność trwałą i termosy z ciepłą herbatą.

Bezdomni otrzymali także ciepłe czapki i rękawiczki, własnoręcznie zrobione przez wolontariuszkę z Domu Dziennego Pobytu – Betlejemka w Szamotułach – siostrę Weronikę.

Prócz wymiaru pomocowego, ta akcja uczy nas jeszcze jednego – najpierw zauważenia ludzi w trudnej sytuacji życiowej, a następnie – co nie zawsze jest takie oczywiste – zauważenie w tych ludziach człowieka…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *