Uncategorized

Przejedziemy rowerem nad trasą PST na Szymanowskiego!

Znaleziono rozwiązanie, które umożliwi przejazd rowerami przez wiadukt nad trasą PST wzdłuż ul. Szymanowskiego. Ruch rowerowy będzie się odbywał na wiadukcie po pasach dla autobusów.

Odpowiadając na postulaty mieszkańców i radnych miejskich Poznańskie Inwestycje Miejskie i Zarząd Dróg Miejskich ponownie zbadały możliwość bezpiecznego przejazdu rowerzystów przez remontowany wiadukt w ciągu ulicy Szymanowskiego.

Na polecenie Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania, spółka PIM i ZDM jeszcze raz przeanalizowały projekt przebudowy wiaduktu i plany dotyczące budowy infrastruktury rowerowej w jego rejonie. Znaleziono rozwiązanie, które umożliwi cyklistom przejazd przez wiadukt.

Zapewniona zostanie również ciągłość infrastruktury dedykowanej rowerzystom. W ramach projektu budowy drogi rowerowej w ul. Szymanowskiego wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Ruch rowerowy będzie się odbywał na wiadukcie po pasach dla autobusów.

Podczas prac projektowych została przeanalizowana możliwość poprowadzenia ruchu rowerowego wydzieloną drogą przeznaczoną tylko dla rowerzystów. Jednak ze względów technicznych oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego wykluczono taką możliwość. Tylko całościowa przebudowa istniejącego obiektu łącznie z budową nowych fundamentów, podpór, przyczółków i zmianą lokalizacji schodów pozwoliłaby na takie rozwiązanie. Wiązałoby się to również z częściowym wyłączeniem z ruchu tramwajów na trasie PST na czas budowy.

Trwająca obecnie przebudowa wiaduktu polega na wyremontowaniu północnej i południowej płyty jezdnej, chodników, zatok autobusowych, schodów i balustrad. Wszystko odbywa się na istniejącej konstrukcji, która nie podlega przebudowie. Prace potrwają do września 2020 roku. W budżecie Miasta zabezpieczone jest ponad 17 mln zł na ich wykonanie.

Źródło informacji: 
BP UMP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *