Z sercem

Relacja z mikołajkowego spotkania w Szkole Podstawowej nr 67

Z czym kojarzy się Boże Narodzenie? Ze świątecznym ciepłem, piernikami, życzliwością i pomaganiem innym. I tego wszystkiego nie zabrakło w czwartkowy wieczór w Szkole Podstawowej nr 67 na os. Stefana Batorego, podczas świątecznego kiermaszu, przygotowanego przez Radę Rodziców, Klub Humanitarny oraz grona pedagogicznego i uczniów tej szkoły.

Pomoc ma postać motyla

Pieniądze uzyskane z tegorocznego kiermaszu przeznaczone zostaną po połowie – na działalność Szkolnego Klubu Humanitarnego oraz na Hospicjum Palium. Wielu z nas – hospicjum to kojarzy się z motylami, więc nie zabrakło ich malowania. Piękne motyle, które powstały podczas tej imprezy, pofruną w świat, by wesprzeć Hospicjum Palium. W chwili, gdy piszemy tą relację, nie jest jeszcze znana kwota, jaką udało się zebrać. Patrząc na liczbę mieszkańców Piątkowa, którzy odwiedzili wczoraj szkołę – mamy nadzieję na rekord, tak, jak rekordowe były licytacje domków z piernika.

Święta mają smak piernika

Dzięki Radzie Rodziców działającej w Szkole Podstawowej nr 67, dzieci i dorośli mogli własnoręcznie udekorować pierniki. Sale, w których to się odbywało, były wręcz oblegane. A fantazja kuchennych artystów była ogromna. Wiele z tych pierników trafiło do domów, wiele – zostało skonsumowanych na miejscu.

Kiermasz rękodzieła

Stoiska z rękodziełem oraz z dekoracjami świątecznymi to także stały punkt spotkania w tej szkole. Na pewno każdy znalazł coś dla siebie lub na prezent dla swoich bliskich. Na głodnych czekało przepyszne ciasto, kawa i herbata. Nam w szczególności przypadło do gustu ciasto piernikowe. Słyszeliśmy też wiele pozytywnych recenzji makowca, ale tu musimy uwierzyć na słowo, bo ciasto to szybko się rozeszło. Dochód – zarówno z kiermaszu jak i z kawierenki – w całości został przekazany na rzecz Szkolnego Klubu Humanitarnego i Hospicjum Palium.

Pokaz talentów

Na scenie swoje umiejętności artystyczne prezentowali uczniowie ze SP67. Wystąpił także zespół Koniczynka, złożony z osób niepełnosprawnych. Swoją energią życiową, entuzjazmem przekonują, że żadne granice, żadne bariery nie istnieją, a jeśli czegoś się bardzo pragnie – wszystko jest możliwe.  

Na koniec, kilka słów prywaty. Niedawno Was informowaliśmy, że Głos Piątkowa ma już rok. Pierwszą relację, jaką przeprowadziliśmy – był właśnie kiermasz świąteczny w SP67 w 2018 roku. Historia zatoczyła koła – i w tym roku, mogliśmy ponownie uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Nie możemy się już doczekać kolejnych akcji Szkolnego Klubu Humanitarnego, a tych – na pewno nie będzie brakowało.

A jeśli chcecie wesprzeć działanie tego Klubu, można jeszcze wziąć udział w naszej zbiórce pieniędzy za pośrednictwem portalu Pomagam.pl

Zapraszamy do naszej fotorelacji. Po kliknięciu w zdjęcie – pojawi się ich więcej.

Kliknij na zdjęcie i przejdź do galerii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *